Молитва Мученику Бонифатију

(Пијанство)

О, многострадални и свехвални мучениче Бонифатије! Твоме заступању сада пртичемо, и молимо те да не одбациш наше молбе, већ да нас милостиво услишиш. Погледај нашу браћу и сестре тешком болешћу пијанства обузете, погледај како су ради тога од Мајке своје, Цркве Христове и вечног спасења отпали ниспошљи на њих благодати Божије коју си изобилно задобио и брзо их заустави у греховном паду и приведи ка спасоносном уздржању. Умоли господа Бога јер си њега ради пострадао, да нам опрости сагрешења наша и да милост своју не одврати од синова Својих, већ да нас укрепи у трезвености и целомудрености, да десницом Својом помогне трезвенима да спасоносно своје обећање дању и ноћу до краја одрже, остајући будни, и да за то добар одговор на Страшном Суду дају.

Прими угодниче Божји, молитве мајки које због деце своје сузе проливају, честитих жена које због мужева својих јецају, и сироте и убоге деце, које су пијанци напустили, и свих нас који се икони твојој клањамо и нека овај вапај наш посредништвом твојим дође до престола Свевишњег и нека свима по молитвама њиховим дарује здравље и спасење душа и тела, а пре свега Царстбо Небеско. Сачувај нас од замки лукавога и свих превара ђаволских, а у страшном часу исхода нашега помози нам да несметано прођемо ваздушна митарства и молитвама својим избави нас од вечне осуде. Умоли Господа да отачаству нашем подари љубав нелицемерну и непоколебљиву и да нас пред непријатељима Цркве Свете, видљивим и невидљивим милост Божја заклони у векове векова.

Амин.